Desi Piks Parmak İzli Kilit Sistemi FC100

Yeni ürün

TÜRKİYENİN HER YERİNDE MONTAJ İMKANI

DESİ PİKS FC100 ALARMLI PARMAK İZİ SİSTEMİ:

Metal Merkez Ünite (entegre alarmlı) +Parmak izi okuyucu + 1 x UzaktanKumanda + 1 x Motorlu Barel

2 200,00 TL

PiKS Classic / Classic P

 

 

Size, konfor ve güvenliği birleştiren ürünlerimizden biri olan Parmak İzi Kontrollü Kapı Giriş Sistemi – PiKS Classic'den bahsetmek istiyoruz.

Artık cebinizde ağırlık yapan anahtarınızı yanınızda taşımak zorunda değilsiniz. Güvenilirliği klasik anahtar sistemlerinden kat kat daha üstün olan bu giriş sistemi, parmak izinizi tanıyarak kapıyı sizin için açıyor.

Parmak izi kontrolünün yanında değişken kodlu DESi ® uzaktan kumandalarıyla kontrol edilebilen PiKS, aynı zamanda anahtarla da yarı otomatik olarak (siz anahtarı açma ya da kapama yönüne doğru hızlıca hareket ettirdiğinizde sistem yapmak istediğiniz işlemi algılayarak kapıyı otomatik olarak kilitleyecek ya da açacaktır) kullanılabilmektedir. 

Sistem, acil durumlarda (pillerin bitmesi, yangın v.s.), kapının manüel kilit sisteminin çalışmasına engel olmayacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. 

DESi PiKS'i benzer diğer sistemlerden ayıran özellikleri şu şekilde sayabiliriz:

  • Kapıya enerji hattı çekilmesine gerek olmadan özel pillerle 10.000 tam kilitleme açma yapılabilme
  • 1 saniyeden daha az sürede parmak izi tanıma
  • Kapının estetik görünümünü bozmayan ankastre yapı
  • Entegre alarm sistemi opsiyonu
  • Uzaktan kumanda ile kontrol opsiyonu
  • Kilidin anahtarla kullanımına engel olmayan akıllı tasarım

PARMAK İZİ TANIMA

Kapının dış yüzüne ankastre olarak yerleştirilmiş parmak izi okuma modülü 500 DPI optik okuyucu sensör yoluyla çalışmaktadır. 3 tanesi yetkili (master) parmak olmak üzere toplam 1900 parmak izini hafızasında tutabilen bu cihaz, kullandığı parmak izi değerlendirme algoritmasıyla dünya çapında ödül almıştır. Yeni parmak izi öğrenme ve parmak izi tanıma işlemlerini 1 saniyeden daha az sürelerde yapabilmesiyle öne çıkan modül, diğer parmak izi modüllerinin tanımakta güçlük çektiği çocuk parmakları, yaşlı parmakları ve bayan parmaklarında çizdiği yüksek performans eğrisiyle de dikkatleri üzerine topluyor.

UZAKTAN KUMANDA
(sadece FRC 80 ve FC 100 modelinde)

Daire sahipleri sistemi parmak izinin yanında uzaktan kumanda ile de kontrol edebilecek. Telekomünikasyon Kurumu onaylı 433,92 MHz'de çalışan DESi uzaktan kumandaları, değişken (rolling) kod teknolojisi ile üretiliyor. Bu teknoloji, kumandanın her kullanılışında farklı bir kod göndermesini sağlıyor. Bu sayede kumandanın gönderdiği kod kötü niyetli kişilerce çalınsa bile aynı kodla cihaz bir daha çalışmayacağı için çalınan kod hiçbir işe yaramıyor. 

Uzaktan kumandanın butonlarına yanlışlıkla basılması durumunda dairenin kapısının açılmaması için, uzaktan kumandaların çalışması kapı üzerinde bulunan aktivasyon butonuna basma şartına bağlanmış durumda.

 

ALARM SİSTEMİ
(sadece FC 80 ve FC 100 modelinde)

 

ANKASTRE TASARIM

Sistem, Türkiye'de kullanılan çelik kapılara özel olarak tasarlandı ve üretildi. 2 yılı aşan Ar-Ge sürecinde yapılan bir çok deneme sonucunda ulaşılan bu sistem, estetik yapısı ve modern görünümüyle kapının üzerinde sanki hiç yokmuş gibi duruyor.Daire sahipleri sistemi parmak izinin yanında uzaktan kumanda ile de kontrol edebilecek. Telekomünikasyon Kurumu onaylı 433,92 MHz'de çalışan DESi uzaktan kumandaları, değişken (rolling) kod teknolojisi ile üretiliyor. Bu teknoloji, kumandanın her kullanılışında farklı bir kod göndermesini sağlıyor. Bu sayede kumandanın gönderdiği kod kötü niyetli kişilerce çalınsa bile aynı kodla cihaz bir daha çalışmayacağı için çalınan kod hiçbir işe yaramıyor. 

Uzaktan kumandanın butonlarına yanlışlıkla basılması durumunda dairenin kapısının açılmaması için, uzaktan kumandaların çalışması kapı üzerinde bulunan aktivasyon butonuna basma şartına bağlanmış durumda.

 

ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

Hareketli bir yapıya sahip olan kapılar, titreşimin ve darbenin çokça görüldüğü mekanizmalardır. Kapıya entegre olacak elektronik sistemlerde aynı sarsıntılara maruz kalacaktır. PiKS, elektronik kart üretimi konusunda dünyanın geldiği son nokta olan SMD teknolojisi kullanılarak üretilmektedir. Bu kartlardaki komponentler, noktasal montaj yerine yüzey montaj sistemiyle otomatik robotlar tarafından lehimlenmektedir. Bu sayede sarsıntısı yüksek ortamlarda bile problemsiz olarak çalışmaktadır.

ESNEK KULLANIM

Parmak izi, uzaktan kumanda, anahtar ve tutamak yoluyla kullanılabilen DESi PiKS, özel kullanım seçenekleriyle kullanıcıya parmak izi ve uzaktan kumanda ile yapılabilecek girişleri istediğinde geçici olarak devre dışı bırakma hakkını da tanıyor. Daire sahipleri Tatil'e çıkarken ya da gece yatarken, parmak izi ve uzaktan kumanda ile girişleri iptal ederek sistemin gereksiz yere karıştırılmasının önüne geçebiliyor. 

Sistemin manuel olarak (anahtar ya da tutamakla) kullanılmasına zorlaştırmayan bir motor sistemiyle donatılmış olan PiKS, acil durumlarda küçük yaştaki çocukların bile açabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Bir değerlendirme yazın

Desi Piks Parmak İzli Kilit Sistemi FC100

Desi Piks Parmak İzli Kilit Sistemi FC100

TÜRKİYENİN HER YERİNDE MONTAJ İMKANI

DESİ PİKS FC100 ALARMLI PARMAK İZİ SİSTEMİ:

Metal Merkez Ünite (entegre alarmlı) +Parmak izi okuyucu + 1 x UzaktanKumanda + 1 x Motorlu Barel