Yale Kişisel Saldırı Alarmı

Yeni ürün

50,00 TL

Yale Kişisel Saldırı Alarmı:

KİŞİSEL SALDIRI ALARMI

SAA5080

Kişisel Saldırı Alarmı (KSA) beklenmedik durumlar karşısında (sinsi bir elin çantanıza veya cüzdanınıza uzanması, yolda yürürken birilerinin sizi rahatsız etmesi, arabadaki bebeğinizi koruma, dikkat çekme vd.) sizi ve/veya çevrenizdekileri uyarma amacı ile tasarlanmış çok fonksiyonlu bir alettir.

Kişisel Saldırı Alarmı küçük, kullanışlı ve ergonomik tasarımı ile caydırıcı bir etkendir. Kordonlu pim ve siren ünitesinden oluşur. Kordon sirenden ayrıldığı anda 130 desibel ses ile siren sizi uyarmaya başlar, pim tekrar siren ünitesine takıldığında susar. Kendinize, çantanıza, cüzdanınıza veya bagajınıza karşı yapılabilecek kötü amaçlı saldırılarda uyarıcı ve caydırıcı amaçla kullanılır. Her yaş grubunun (çocuk, genç, yaşlı) ani durumlarda dikkat çekmek için kullanabileceği portatif bir korunma cihazıdır. Yurtdışında yaygın olarak kullanılan bu ürünün kullanım amaçlarından bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

· Yolda yürürken veya spor yaparken birileri size zarar vermek istedi; aktif hale getirdiğiniz alarm hem çevredekilerin dikkatini çekmenizi hem de saldırganın şaşkınlık ve panik içerisinde uzaklaşmasını sağlayacaktır.

· Çocuklarınızın KSA’yı yanlarında taşımalarını sağlayarak;

o İstemedikleri kişilerin onları rahatsız etmeleri durumunda,

o Kaybolmaları, korkmaları vb. durumlarda size ve/veya çevredekilere haber vermelerini sağlayabilirsiniz.

o Örneğin kalabalık bir ortamda ve hareket halindesiniz (alışveriş merkezi, cadde, sokak), istemli veya istemsiz olarak bir anda çocuğunuz gözden kayboldu… Çocuğunuzun veya sizin tek yapmanız gereken KSA’yı aktif hale getirmek,

o Çocuğunuz taşınması ve aktif hale getirilmesi oldukça kolay KSA ile gerekli durumlarda size veya çevresindekilere uyarı verebilecektir…

· Kalabalık bir yolda yürüyorsunuz, bir anda elinizdeki çantanız çekildi (kapkaça uğradınız)…; KSA burada devreye giriyor… Süreç şu şekilde çalışıyor:

o Kişisel Saldırı Alarmınızı çantanın içerisinde koyup ağzını kapatıyorsunuz,

o Askı aparatını (ince ve çok sağlamdır) bileğinize, kemer tokanıza veya üzerinizdeki herhangi bir kıyafete kolayca tutturuluyor,

o Saldırganın çantanızı alıp sizden hızla uzaklaştığı anda alarmın pimi yerinden çıkıyor ve alarmınız çok güçlü ve tiz bir ses yaymaya başlıyor (120 dbl’in üzerinde),

o İşte tam bu anda saldırgan paniğe kapılıp çantayı yere atarak kaçmaya başlıyor (yurt dışındaki istatistikler %80’nin üzerinde bu tepkinin verildiğini göstermektedir).

· Pastane, restaurant, alışveriş merkezi vd. bir yerde oturup keyifle bir şeyler yiyip içiyorsunuz. Yanınıza veya masanın altına koyduğunuz çantanız birileri tarafından siz fark etmeden çekiliyor. İşte tam bu anda yukarıdaki örneğe benzer bir süreç yaşanıyor ve KSA sizi uyarıyor…

· Avcılık, dağcılık, kampçılık gibi sosyal maceracı faaliyetler de bulunurken ıssız bir dağlık veya ormanlık bölgede kaybolduğunuz ve arkadaşlarınızı kaybettiğiniz zaman KSA ile arkadaşlarınızı uyarabilir, yerinizi belli edebilir ve sizi bulmalarını sağlayabilirsiniz.

· KSA boyun asma aparatı ile gönderilmektedir. Alarmı kullanmak için boynunuza asmak ve üzerindeki düğmeyi hafifçe çekmek veya askısını çanta, ceket, pantolon vd. tutturarak içinde bulunduğu cismin çekilmesi sonucunda kullanabilirsiniz.

· Cebiniz de veya çantanız da kolayca taşıyabilirsiniz.

· Kullanım istatistikleri KSA’nın yukarıdaki ve benzer durumlar için çok etkili ve caydırıcı bir araç olduğunu göstermektedir.

Bir değerlendirme yazın

Yale Kişisel Saldırı Alarmı

Yale Kişisel Saldırı Alarmı